Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Archív aktualít

Naše juniorky excelovali na CDI-J Fót

Počas uplynulého víkendu 22.-24. septembra 2017 sa uskutočnili medzinárodné drezúrne preteky v maďarskom Fóte, kde nás reprezentovali 2 juniorky. A to už medzinárodne ostrieľaná Lea Jakubíková s Da Felice a Tatiana Gombarčíková s La Fleurette, ktorá sa CDI zúčastnila po prvýkrát. V juniorskej kategórii sa predviedlo 10 jazdeckých dvojíc, ktorých výkony hodnotili rozhodcovia z Kanady, USA, Francúzska, Talianska, Rakúska, Slovenska a Maďarska.

V úvodný deň sa Tatiane s La Fleurette darilo na výbornú a svoju premiéru na CDI odštartovali víťazstvom. Zajazdili za 66,240%. Lei sa až tak nedarilo, keď Da Feliceho príliš rozptyľovali diváci a svoju úlohu vzdali. Podobné problémy malo viacero jazdcov a ruch v areáli pretekov sa podpísal pod ich výkony.

Súťaž jednotlivcov naopak ovládla Lea Jakubíková a s Da Felice predviedli drezúrnu úlohu za 67,920%. K prvému miestu pre Slovensko pribudlo ešte 3., ktoré vybojovala Tatiana Gomarčíková s La Fleurette jazdou za 65,050%.

V nedeľných freestyloch sa dievčatám opäť darilo. Lea so 68,950% skončila druhá a Tatiana so 67,250% tretia.

Dve víťazstvá, jedno druhé miesto a dve tretie - to je bilancia našich junioriek na CDI-J vo Fóte.

GRATULUJEME!


 

Donau Bohemia Trophy 2017

PRAVIDLÁ 2017

1. kolo     18.-19.03.     AUT     Weikersdorf            Rozpis            Výsledky DBT

2. kolo     22.-23.04.     HUN     Máriakálnok          Rozpis

3. kolo     01.-02.07.     CZE     Brno                            Rozpis

4. kolo     12.-13.08.     SVK     Dunajský Klátov     Rozpis            Výsledky DBT

Priebežné výsledky DBT po 4 kolách

Finále      26.-27.08.     CZE     Brno                            Rozpis                Výsledky DBT

CELKOVÉ VÝSLEDKY DBT


 

Majstrovstvá Európy detí, juniorov a mladých jazdcov v drezúre

V holandskom meste Roosendaal sa zišla špička mládeže v drezúrnom jazdení. 9.-13. augusta 2017 sa tu konali Majstrovstvá Európy detí, juniorov a mladých jazdcov v drezúre. Slovensko na tomto podujatí reprezentovala v juniorskej kategórii Lea Jakubíková so svojim 13-ročným koňom Da Felice plemena Baden-Wurttenberger. Kategória juniorov bola na ME najviac zastúpená, zúčastnilo sa až 80 juniorov z 25 krajín. Prvý štart Lei a „Félixovi“ vyšiel na výbornú, keď získali 68,567%, čo je ich osobný rekord v súťaži JD na medzinárodnej scéne a obsadili 39. miesto. Z pomedzi 17 družstiev získali zlato Nemci, pred tímami z Holanska a Dánska. Do súťaže jednotlivcov nastúpilo 78 juniorov. Naša reprezentantka Lea Jakubíková s Da Felice predviedli opäť skvelý výkon, za ktorý získali hodnotenie 68,210% a odniesli si výborné 33. miesto. Lea hodnotí svoj výkon slovami: „Feldík bol úplne super, úloha bola bez nejakej väčšej chyby, len také estetické drobnosti. Škoda, že sme štartovali po jednej z favoritiek z Nemecka, inak by sme mali asi o trochu vyššie hodnotenie. Ale aj tak som spokojná, nečakala som, že to dopadne takto dobre.“ Víťazkou sa stala nemecká jazdkyňa Lia Welschof s 10-ročným hannoverským valachom Linus K, ktorá viedla aj v súťaži družstiev. Do voľnej zostavy na hudbu postúpilo 19 najlepších dvojíc. Zlato si vybojovala Daphne van Peperstraten z holandska na koni KWPN Greenpoint´s  Cupido. Striebornú a bronzovú priečku delil rozdiel len pár desatín percenta. Nemka Linda Erbe s koňom Fierro si odniesla striebornú medailu a bronzovú Alba Abollo Fontela s Elvillar CS zo Španielska.

Lei Jakubíkovej gratulujeme k výborným výsledkom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu na ME juniorov v drezúre.


Tento víkend čaká našu reprezentáciu opäť významné podujatie. 9.-13. augusta sa konajú ME detí, juniorov a mladých jazdcov v drezúre v meste Roosendaal v Holandsku. Už dnes tam cestuje Lea Jakubíková so svojim Da Felice, aby nás reprezentovali v kategórii juniorov. Prihlásených je až 80 dvojíc z 25 krajín. Veľa šťastia Lea 🍀

Zoznam účastníkov

Utorok 8.8. V Roosendaale bola dnes na programe veterinárna prehliadka, ktorou Da Felice prešiel, nasledovali vyhradené tréningy v súťažnom obdĺžniku a otvárací ceremoniál ME detí, juniorov a mladých jazdcov.
Zajtra bude štartovať prvá polovica juniorov v súťaži družstiev. Lea s "Felixom" sa na štart postavia o 13.40. Držíme palce! 

Streda 9.8. Lea Jakubíková a Da Felice majú svoj prvý štart na tohtoročných ME juniorov za sebou a to so skvelým výsledkom 68,567%, čo je ich osobný rekord v súťaži JD na medzinárodnej scéne. 👏 Po štarte prvej skupiny 43 juniorov je Lea priebežne na 18. mieste. Zajtra sa bude pokračovať štartami druhej skupiny.

Štvrtok 10.8. Dnes na ME v Roosedaale odjazdila aj druhá polovica juniorov svoje úlohy. Lea Jakubíková a Da Felice sa udržali v prvej polovici štartového poľa a to na 39. mieste. Blahoželáme a držíme palce v súťaži jednotlivcov, ktorá bude prebiehať v piatok a sobotu.

Piatok 11.8. Na ME juniorov dnes odjazdila prvá polovica jazdcov súťaž jednotlivcov. Lea Jakubíková s Da Felice predviedli super úlohu za 68,210% a priebežne sú na skvelom 19. mieste. Lea hodnotí svoj výkon slovami "Feldik bol úplne super, úloha bola bez nejakej veľkej chyby len také estetické drobnosti. Škoda, že sme štartovali po jednej z favoritiek z Nemecka, inak by sme mali asi trochu vyššie hodnotenie. Ale aj tak dobre, nečakala som, že to dopadne takto dobre."

Sobota 12.8. Naša reprezentantka Lea Jakubíková s koňom Da Felice predviedli na ME juniorov v Roosendaale skvelý výkon a odchádzajú s 33. miestom v súťaži jednotlivcov z celkového počtu 78 juniorov. Gratulujeme 


 

World Breeding Dressage Championships for Young Horses

V dňoch 3.-6. augusta sa v Holandskom Ermele konali Majstrovstvá sveta mladých koní. Slovenská republika tu mala zastúpenie v podaní Michaela Bugana a jeho dvoch talentovaných 5-ročných koní, valacha Floretto DK (Fűrstenball/Samba Hit) a hannoverskú kobylu Scarlett O´Harrah (Spőrken/White Star). Po úspešnom absolvovaní veterinárnej prehliadky sa vo štvrtok predviedla prvá polovica 5- ročných koní, medzi ktorými štartoval aj Michael Bugan s oboma svojimi zverencami. Floretto DK získal hodnotenie 6.92 (klus 6.7, krok 7, cval 6.9, priestupnosť 7 a perspektíva 7). Scarlett O´Harrah podala skvelý výkon za 7.64 (klus 8.3, krok 7.8, cval 7.1. priestupnosť 7.5 a perspektíva 7.5), čo znamenalo predbežné 14. miesto. V piatok sa predstavila druhá polovica 5-ročných koní, kde víťaz z prechádzajúceho dňa zostal neporazený. Je ním hannoverský žrebec Don Martillo reprezentujúci Nemecko, ktorý získal známku 9.76 (klus 10, krok 10, cval 9.2, priestupnosť 9.8 a perspektíva 9.8). O jeho kvalite napovedá už len výborný pôvod- Don Juan de Hus/Benetton Dream. V úvodnej úlohe obsadil náš reprezentant konečné pekné 28. miesto so Scarlett O´Harrah a 37. s Floretto DK. V piatok čakalo na 5- ročné kone tzv. Malé finále, kde štartujú všetky kone, okrem 12 najlepších z úvodnej úlohy, ktoré sa kvalifikovali priamo do finále. Prví traja z Malého finále postupujú do finále, v ktorom je teda 15 najlepších koní. V Malom finále obsadil Michael so Scarlett O´Harrah 19. miesto so známkou 7.4 (klus 8.5, krok 7.5, cval 6.9, priestupnosť 6.8 a perspektíva 7.3) a s Florettom DK 23. miesto s výsledkom 7.04 (klus 6.3, krok 7.3, cval 7.6, priestupnosť 6.8 a perspektíva 7.2). Vo veľkom finále 5-ročných koní nenašiel premožiteľa žrebec Don Martillo s Ann-Christin Wienkamp, ktorý s vysokou známkou 9.74 suverénne vyhral a počas celého podujatia sa predvádzal s neuveriteľnou ľahkosťou a veľmi vyrovnane.

A aký dojem z tohto podujatia má náš reprezentant Michael Bugan? „Môj dojem je ohromujúci. Bol to nádherný zážitok, na ktorý človek tak rýchlo nezabudne. Kone boli ohromené tak veľkou arénou a veľkosťou celého areálu. Scarlett bola veľmi pozorná, pracovitá a poslušná, ale samozrejme jazdiť s takým mladým koňom v takom priestore nie je úplne ľahké. Floretto bol extrémne rozrušený a mal čo robiť, aby zvládol svoju nervozitu. Ale to nielen Floretto, aj ja som mal čo robiť, aby som nebol príliš nervózny. Nesmieme zabúdať, že to pro mňa a moje kone bola premiéra na takto veľkom šampionáte a zdolať behom dvoch dní vzdialenosť 1400 km je pre tak mladé kone náročné. Bola pre nás česť zúčastniť sa takejto udalosti a štartovať proti celej rade skvelých koní. Vydali sme zo seba to najlepšie a som hrdý na svoje kone, aj úspechy, ktoré sa nám podarilo dosiahnuť. Tešíme sa na budúci rok a dúfame, že opäť nastúpime v plnej sile a ukážeme, že sa Slovensko nemusí schovávať. Ďakujem aj našej federácii a všetkým, ktorí nás podporovali a verili v nás. Som veľmi hrdý, že môžem reprezentovať Slovensko.“

Gratulujeme k úspechom a ďakujeme za reprezentáciu.


Majstrovstvá sveta mladých koní 2017 sa konajú už tento víkend v holandskom Ermele. Slovensko bude na tomto významnom podujatí reprezentovať Michael Bugan s dvoma 5-ročnými koňmi Floretto DK a Scarlett O´Harrah.

Zoznam účastníkov

Streda: Dnes na MS mladých koní prebehla veterinárna prehliadka, oba Michaelove kone prešli bez problémov. Zajtra štartuje prvá časť 5-ročných koní. Floretto DK štartuje hneď ako tretí o 9.48 a Scarlett O'Harrah sa predvedie o 12.36.
Držíme palce!

 

Štvrtok: Vo štvrtok sa v Ermele postavila na štart prvá skupina dvadsiatich 5-ročných koní. Floretto DK získal hodnotenie 6.92 ( klus 6.7, krok 7, cval 6.9, priestupnosť 7 a perspektíva 7 ) a 19. miesto. Scarlett O'Harrah vybojovala skvelú známku 7.64 ( klus 8.3, krok 7.8, cval 7.1, priestupnosť 7.5 a perspektíva 7.5), čo ju vynieslo na 14. priečku.
Gratulujeme! 

Piatok: V piatok sa na MS mladých koní predstavila v úvodnej úlohe druhá polovica 5-ročných koní. Líder z prvej skupiny nenašiel premožiteľa a stal sa víťazom úvodnej úlohy. Je ním hannoverský žrebec Don Martillo repezentujuci Nemecko so známkou 9.76 ( klus 10, krok 10, cval 9.2, priestupnosť 9.8 a perspektíva 9.8 ). V kompletných výsledkoch úvodnej súťaže sa Michael Bugan so Scarlett O'Harrah umiestnil nakoniec na 28. mieste a s Florettom DK na 37.
Zajtra je na pláne tzv. malé finále, kde sa ešte raz predstavia všetci, ktorí sa nekvalifikovali priamo do finále. Scarlett O'Harrah sa postaví na štart o 9.54 a Floretto DK o 11.27. Veľa šťastia 

VÝSLEDKY

Sobota: V malom finále si Michael Bugan odnáša z MS mladých koní v Ermele so Scarlett O'Harrah 19. miesto so známkou 7.4 ( klus 8.5, krok 7.5, cval 6.9, priestupnosť 6.8 a perspektíva 7.3 ) a s Florettom DK 23. miesto so známkou 7.04 ( klus 6.3, krok 7.3, cval 7.6, priestupnosť 6.8 a perspektíva 7.2 ). Gratulujeme! 👏
Zajtra sa o víťazovi rozhodne vo finále, kde sa predstaví 15 najlepších 5-ročných koní.

VÝSLEDKY


 

 

Majstrovstvá Západoslovenskej jazdeckej oblasti SJF
28.-30. 7. sa v Topoľčiankach uskutočnili Majstrovstvá západoslovenskej jazdeckej oblasti v drezúre. V kategórii seniorov si sily zmeralo až 11 jazdeckých dvojíc, ktorí súťažili na stupni S. Po zrátaní výsledkov z 2 kôl si titul Majsterky ZSO vybojovala Tatiana Gombarčíková s Equiservis La Fleurette z JK Severný Vietor. Striebro získala Michaela Horná na koni Forever z JK pri NŽ Topoľčianky a bronz patrí Petrovi Vančovi s Conversano XIII-47 tiež z JK pri NŽ Topoľčianky. V kategórii detí sa žiaľ nenaplnil dostatočný počet účastníkov pre M ZSO, ale vyhodnotila sa aspoň dvojkolová súťaž detí zo ZSO. Najviac sa darilo Viktórii Minárikovej na koni Patrón z JK Victory Dežerice a druhá skončila Dorota Jurštáková s Derilom reprezentujúci JK Uhliská Nemšová.
Gratulujeme!

 

 

Majstrovstvá Slovenskej republiky v drezúre

MSR mladých 5-6 ročných koní 2017
1. Forever - Michaela Horná - JK pri NŽ Topoľčianky
2. Furst Lothario - Petra Pechová - JK Ivanka pri Dunaji
3. Anabella - Silvia Záhorská - JK Ivanka pri Dunaji
4. Liliane - Michaela Horná - JK pri NŽ Topoľčianky
5. Conversano VIII-47 - Peter Vančo - JK pri NŽ Topoľčianky
6. Siglavy XIII-19 - Jana Maťavková -  JK pri NŽ Topoľčianky
7. Siglavy XV-2 - Dávid Kintšer - JK pri NŽ Topoľčianky
8. Chevalier - Viera Poláčková - Dan Club Stupava
9. Harmonia - Tatiana Telecká - JK Považany
10. Conversano XIII-38 - Dávid Kintšer - JK pri NŽ Topoľčianky

11. Leap of Faith - Daniela Kseňáková - JK Michalov Dvor
12. Tarantino - Tamara Trubačová - JK Ivanka pri Dunaji

 

MSR Deti 2017
1. Linda Kilíková - Liberta 3 - Merci Cheval Krškany
2. Katarína Košinová - Tiffany 2 - KPKRJ Rimavská Sobota
3. Luisa Lipovská - Hakim - Beri Klub Nová Baňa
4. Sarah Caspar - Kendy
5. Dorota Jurštáková - Deril - JK Gazdovstvo Uhliská
6. Lucia Gledurová - Szelíd - KPKRJ Rimavská Sobota

 

MSR Mladší juniori 2017
1. Martina Kollová - Porthos 2 - JK Limfora Badín
2. Emma Markovičová - Berlina Van De Capitol - RS Team Bratislava
3. Elena Sklenárová - Bertramka - Ranč Palomino Bohunice
4. Tereza Gajtková - Lussy - JK Ivanka pri Dunaji
5. Rebeka Némethová - Víťaz - JK Equinibrium

 

MSR Seniori 2017
1. Kristína Flaková - Conversano VI-47 - JK pri NŽ Topoľčianky
2. Zdeno Daniel - Rubicon - Dan Club Stupava
3. Michaela Pechová - Edgar - JK Ivanka pri Dunaji
4. Martina Nittnaus - Neapolitano XI-15 - JK pri NŽ Topoľčianky
5. Peter Vančo - Labella - JK pri NŽ Topoľčianky
6. Kristína Flaková - Siglavy XI-14 - JK pri NŽ Topoľčianky
7. Peter Pošvanc - Enimo - Merci Cheval Krškany
8. Ivan Sihelský - Welt Regency - KPKRJ Rimavská Sobota


 

TOPlist